עמוד הביתתעשיותהיי-טק, מדעי החיים והון סיכון

היי-טק, מדעי החיים והון סיכון

 

מחלקת ההיי-טק ב-EY היא מהראשונות והמובילות בישראל, המלווה את התעשיה עוד מראשיתה ופועלת כל העת לקידומה. המחלקה מייצגת את החברות החדשניות והבולטות שצמחו בארץ. אנו רואי החשבון של למעלה מ-75% מחברות הטכנולוגיה ומדעי החיים הישראליות הנסחרות בארה"ב, ומבקרים למעלה מ-80% משווי חברות הטכנולוגיה הנסחרות בארה"ב - מעל מיליארד דולר כל אחת.


ל-21 השותפים באשכול ההיי-טק ניסיון בינלאומי וידע מקצועי בתחומים השונים של מגזר הטכנולוגיה, כולל סייבר, תוכנה, פינטק, שירותי בריאות, שירותי מידע, פודטק, אגרוטק, גיימינג,Devops  ועוד. רבים משותפי המחלקה עבדו במשרדי EY
בניו יורק ובקליפורניה. 

ההיי-טק הישראלי חווה בשנים האחרונות פריחה משמעותית עם הפיכתה של ישראל לתעשייה המייצרת יוניקורנס רבים,
לצד המשך השקעות בשלבים ראשוניים. השירותים של המחלקה חיוניים ללקוחותינו דווקא בתקופה מאתגרת ומשתנה,
המציבה אותם בפני הזדמנויות וצורך בגמישות ויצירתיות לצד ניהול סיכונים נכון.

השירותים שאנו מעניקים כוללים ביקורת דו"חות כספיים לפי כללי חשבונאות אמריקאיים, ייעוץ חשבונאי, שירותי הערכות
לקראת הנפקה בארה"ב בצורה של הנפקה רגילה או SPAC, ליווי בהתרחבות עסקית גלובלית, ייעוץ בתחום ניהול סיכונים, שירותי SOC2, תכנוני מס בינלאומי ומקומי, תמיכה בעסקאות מצד הקונה ומצד המוכר, וייעוץ הקשור להון אנושי.
אנו מסייעים בייעוץ אסטרטגי בכניסה להיי-טק הישראלי לגופים פיננסים מובילים וחברות בינלאומיות זרות.

אנשינו תומכים בסטארט-אפים משלבי הקמת החברה, מיקום הנכסים הבלתי מוחשיים (IP), התרחבות גלובלית, ניוד עובדים, קביעת KPI's, אימוץ תהליכים פיננסים, ייעוץ חשבונאי, תמיכה בעת דיו דליג'נס על החברה בעת השקעות ובעת מכירת החברה. אנו מלווים יד ביד את היזמים ומנהלי החברה במסע הצמיחה של החברה אל עבר הנפקה, רכישה או צמיחה כחברה פרטית.

הניסיון, המקצועיות והמומחיות של אנשי המחלקה מתורגמים למציאת פתרונות, על מנת לסייע ללקוחותינו להתגבר על
מכשולים ואתגרים במסע העסקי.

EY בחרה להתמחות באופן מיוחד בתחום מדעי החיים. מרכז מדעי החיים של EY מציג צוות בינלאומי של מומחים בעלי רקע והיכרות מעמיקה עם התעשייה. התמחות זו מסייעת ללקוחותינו להגדיר מודלים עסקיים חדשניים, ליזום שיתופי פעולה ולייצר יתרון תחרותי המבוסס על הבנה של טרנדים עולמיים בתחום.

מומחי EY בעלי ניסיון רב בהגדרת תהליכי עבודה מובנים, שיטתיים והדרגתיים, הנדרשים על מנת להצליח בסביבה התחרותית והמורכבת של היום. בין לקוחותינו חברות מובילות בתחומי הבריאות, הביוטכנולוגיה, הפארמה ועוד, ואנו מסייעים להם בפתרון סוגיות עסקיות, מסחריות ושיווקיות.