עמוד הביתחוזרים מקצועייםעדכוני הגירה - 1.9.20

חוזרים מקצועיים

עדכוני הגירה - 1.9.20

 

על אף שכניסת זרים לישראל עדיין מוגבלת ומאושרת במקרים חריגים למתקנים רפואיים, תשתיות לאומיות ורציפות תפקודית של המשק (ככל שאושרה כניסה לפי הנוהל שפרסמנו בחוזר עדכוני הגירה שהופץ ביולי 2020), החל מתאריך 16 באוגוסט 2020, משרד הבריאות בישראל התיר כניסת זרים ללא חובת בידוד למגיעים ממדינות "ירוקות".

משרד הבריאות פרסם רשימת "מדינות ירוקות" שמהן כל עוד לא ביקר הזר ב"מדינה אדומה" במהלך 14 הימים שקדמו להגעה לישראל, יוכל להיכנס ממנה לישראל ללא חובת בידוד. כל המגיע לישראל מ"מדינה אדומה" יידרש להיכנס לבידוד למשך 14 יום.

את רשימת "המדינות הירוקות" ניתן למצוא באתר משרד הבריאות והיא צפויה להתעדכן בכל שבועיים. נכון לתאריך 31 באוגוסט 2020, רשימת המדינות הירוקות כוללת את המדינות הבאות: אוסטריה, איטליה, אנגליה, אסטוניה, איחוד האמירויות הערביות, אוסטרליה, אורוגואי, אירלנד, בולגריה, גיאורגיה, גרמניה, דנמרק, הונג קונג, הונגריה, טאיוואן, יוון, ירדן, לטביה, ליטא, ניו זילנד, נורבגיה, סלובניה, סינגפור, קפריסין, פינלנד, פורטוגל, קנדה, קרואטיה, רואנדה ותאילנד.

יש לזכור כי כל האזרחים הזרים ממדינות "ירוקות" ו"אדומות" נדרשים לקבל אישור עקרוני ממשרד ממשלתי טרם הגעתם. בנוסף, יש למלא בקשה מקוונת לכניסה לישראל, 24 שעות טרם הטיסה, הכוללת פרטים אישיים והצהרת בריאות. בהתאם לנתונים יתקבל אישור עלייה למטוס או סירוב, למי שאינו עומד בכל דרישות הבריאות.

לפי לשכת משרד הפנים בתל אביב, נכון להיום, עדיין לא אושרו כניסתם של מבקרים עסקיים לישראל.

 

נשמח לעמוד לרשותכם במידה ועולות שאלות בנוגע להנחיות החדשות האמורות.
למידע נוסף יש לפנות ל:

הילה עוזר          [email protected]                 050-6352780
חגית קורין          [email protected]            054-4736387

 

מטרת מזכר זה הינה להביא לידיעתכם מידע מעודכן בנושאי הגירה שונים.
בהתאם, אין ליישם את האמור במזכר זה מבלי להיוועץ בגורם המקצועי המתאים במשרדנו.