עמוד הביתחוזרים מקצועייםעדכונים בנושא הגירה - 26.3.20

חוזרים מקצועיים

עדכונים בנושא הגירה - 26.3.20

 

הגירה אמריקאית:

בעקבות ההנחיות של משרד הבריאות הישראלי והממשל האמריקאי כדי לעצור את התפשטות של מגפת COVID-19, ישנם שינויים בשירותים הניתנים על ידי משלחות ארה"ב בישראל וכן עדכונים לנוסעים לארה"ב.

1. שגרירות ארצות הברית בירושלים והסניף בתל אביב הודיעו על ביטול ראיונות במתחם השגרירות לוויזות שגרתיות לפחות עד ה-19 לאפריל. נכון לעכשיו, רק מקרי חירום הומניטריים יוכלו לקבל עזרה. אגרת ויזה ששולמה לצורך כך תישאר בתוקף עד שנה מיום הרכישה במדינה הנבחרת.

2. בתקופה זו מרכז השירות של שגרירות ארה"ב בתל אביב יהיה סגור לקהל ולאיסוף דרכונים ולא תתאפשר מסירת או שליחת מסמכים מכל סוג לשגרירות או למרכז השירות.

3. המחלקה לביטחון הפנים של ממשלת ארצות הברית (Department of Homeland Security) הודיעה על הגבלות כניסה לארה"ב מסין, איראן, בריטניה, אירלנד ומדינות אמנת שנגן של אירופה.

אזרחים אמריקאים, תושבי קבע חוקיים, ובני משפחותיהם הקרובים המגיעים מאזורים אלה, מוכרחים להיכנס לארה"ב דרך אחד מ-13 שדות תעופה ספציפיים שבהם הציבה המחלקה לביטחון פנים סינון כניסה מוגבר. לאחר השלמת סינון הכניסה המוגבר, יקבלו הנוסעים הדרכה בכתב לגבי נגיף COVID-19 ויוכלו להמשיך ליעדם הסופי. עם הגעתם לביתם, מחויבים אנשים אלו לבצע בידוד עצמי באופן מידי בביתם למשך 14 ימים ולנטר את מצבם הבריאותי בהתאם לשיטות העבודה המומלצות של Centers for Disease Control and Prevention) CDC).

4. ארה"ב וקנדה הודיעו על סגירה זמנית של מעברי הגבול ביניהן לנסיעות שאינן חיוניות (כגון תיירות ופנאי). המסחר בין המדינות לא אמור להיפגע.

 

הגירה לישראל:

רשות האוכלוסין וההגירה קבעה כי לא תתאפשר עוד כניסת זרים לישראל גם אם הוכיחו אפשרות לשהות בבידוד

רשות האוכלוסין וההגירה פרסמה כי לא תתאפשר עוד כניסת זרים לישראל שאינם אזרחי ישראל או תושביה, גם אם הוכיחו אפשרות לשהות בבידוד. זאת, למעט מי שמרכז חייו בישראל. הנחיה זו נכנסה לתוקף החל מיום רביעי, 18 במרץ 2020 ותחול על כלל המעברים הבינלאומיים.
 

העדכונים המתוארים מעלה משקפים את הדיווחים לזמן שבו נכתבו הדברים ועלולים להשתנות בכל זמן נתון. צוות ההגירה של EY כאן לעזור בכל שאלה.

לחברות המבקשות סיוע בניהול וביצוע תהליכי הגשת הבקשות והשגת האשרות לארה"ב, יש לפנות ל:

יעל שינער                     [email protected]          03-5680386          

שני אלכסנדרוביץ           [email protected]      03-5681095

 

לחברות המבקשות סיוע בניהול וביצוע תהליכי הגשת הבקשות והשגת האשרות לישראל וגלובלי, יש לפנות ל:

הילה עוזר                     [email protected]

 

מטרת מזכר זה הינה להביא לידיעתכם מידע מעודכן בנושאי הגירה שונים.

בהתאם, אין ליישם את האמור במזכר זה מבלי להיוועץ בגורם המקצועי המתאים במשרדנו.