עמוד הביתחוזרים מקצועייםUS Immigration Updates - 24.6.20

חוזרים מקצועיים

US Immigration Updates - 24.6.20

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ פרסם בערב ה-22 ביוני החלטה נשיאותית שתגביל באופן זמני הנפקה וכניסה לארה"ב של סוגי ויזות עבודה מסוימות במטרה להגביל את התפשטות של מגפת COVID-19 ובעיקר לצורך שמירה על מקומות העבודה של אזרחי ארה"ב. הצעדים הבאים יחולו החל מ- 24.6.20 ועד 31.12.20.

ההחלטה החדשה מאריכה את החלטתו של הנשיא מה- 22 לאפריל להשהות ולהגביל את הכניסה של זרים מסוימים לארה"ב כמהגרים (- Immigrants מי שיש לו כוונות לתושבות קבע) ומרחיבה אותה לויזות עבודה לפי הפירוט מטה:

  • מגישי בקשה לויזת H-1B ובני משפחתם (H4)
  • מגישי בקשה לויזת H-2B ובני משפחתם
  • מגישי בקשה לויזת L-1 (L-1A ו- L-1B) ובני משפחתם    (L2)
  • מגישי בקשה לויזת  J-1ובני משפחתם (J2) כולל קטגוריות מתמחים, מתלמדים, מורים, מדריכי קייטנות קיץ, או-פר ותוכנית עבודות הקיץ.


ההגבלה לא תחול על האוכלוסיה להלן:

  1. מי שכבר מחזיק בויזות המוזכרות מעלה והן מונפקות ובתוקף בדרכון ביום 22 ליוני 2020.
  2. מי שכבר נמצא תחת אחת הקטגוריות בשהייה חוקית בתוך ארה"ב.
  3. J1/J2 שלא מאחת הקטגוריות המוזכרות מעלה.
  4. ההחלטה לא כוללת ויזות מסוג - E-1, E-2, E-3, O-1, TN
  5. במקרים חריגים אפשר לבקש אישור מיוחד להנפקת הויזה בתקופה זו. כגון: מקרה של אזרח זר שנשוי לאזרח ארה"ב, אזרח זר שחיוני לאספקת שרשרת המזון של ארה"ב או שהכניסה שלו לארה"ב היא באינטרס הלאומי של ארה"ב כפי שיוחלט ע"י הרשויות.

במסגרת ההחלטה משרד העבודה נדרש לבדיקה והבאתן להחלטה של מגבלות נוספות על בקשות ויזות העבודה מסוג H-1B וכן ויזות הגירה בקטגוריות EB-2/3, ע"מ לעודד איוש כ"א מקומי למשרות פתוחות. אנו נעדכן בכל התפתחות, צו  חדש או שינוי חקיקה.

המשרד לביטחון פנים יהיה אמון על יישום ההחלטה ויוודא שלא ייכנס זר לארה"ב מבלי שהוא רשום עם מידע ביומטרי וביוגרפי – כולל תמונה, טביעת אצבע וחתימה. בשלב זה עדיין לא הופץ נוהל אכיפה ע"י הרשויות ולא ברור אם צפויים עיכובים בקבלת ויזות מותרות ובכניסה לארה"ב.

לאחרונה השגרירות הודיעה על ביטול כל הפגישות לראיונות ויזה שנקבעו לשלוחת השגרירות בתל אביב עד לתאריך 21 ליולי 2020, ולשגרירות ארה"ב בירושלים עד לתאריך 31 ביולי 2020.

אנו צופים שיחולו שינויים נוספים והגבלות בתהליכים או בתנאי קבלת ויזות עבודה למיניהן בזמן הקרוב ועל כן ממליצים:

- לנמצאים בארה"ב, מומלץ להתייעץ ולשקול מחדש תכניות לנסיעה מחוץ לארה"ב בטרם עזיבתם.

- מי שנמצאים בתהליך הגשת בקשה או מתכננים הגשה כזו, מוזמנים לפנות אלינו ישירות ע"מ לבחון את האופציות החלופיות העומדות בפניהם.

העדכונים המתוארים מעלה משקפים את הדיווחים לזמן שבו נכתבו הדברים ועלולים להשתנות בכל זמן נתון. צוות ההגירה של EY כאן לעזור בכל שאלה.

לחברות המבקשות סיוע בניהול וביצוע תהליכי הגשת הבקשות והשגת האשרות לארה"ב, יש לפנות ל:

יעל שינער                     [email protected]          03-5680386          

שני אלכסנדרוביץ           [email protected]      03-5681095

 

מטרת מזכר זה הינה להביא לידיעתכם מידע מעודכן בנושאי הגירה שונים.
בהתאם, אין ליישם את האמור במזכר זה מבלי להיוועץ בגורם המקצועי המתאים במשרדנו.