עמוד הביתחוזרים מקצועייםעדכונים בנושאי הגירה - 27.12.20

חוזרים מקצועיים

עדכונים בנושאי הגירה - 27.12.20

 

עיקרי העדכון:

לאור המספר הגובר של מקרי הקורונה בישראל, הממשלה החליטה על מספר החמרות בנוגע לכניסת זרים לישראל להלן:

  1. הוחלט להחזיר את דרישת הגשת הבקשה לאישור עקרוני לכניסת זרים לישראל מטעם המשרד הממשלתי הרלוונטי, במקביל להגשת בקשה להיתר העסקה. כניסת מומחים תאושר תוך צמצום מספר הנכנסים למינימום ההכרחי.
     
  2. מתאריך 26 בדצמבר 2020 כל המדינות יהפכו למדינות "אדומות" ולכן כל הנכנסים לישראל חייבים בתקופת בידוד.
     
  3. מומחים זרים בעלי אשרת ב/1 בתוקף אשר מעוניינים לצאת לביקור מולדת או שאינם נמצאים בישראל וכן אנשי עסקים, לא יוכלו להיכנס לישראל עד לתאריך 4 בינואר 2021. יש להמתין לעדכון נוסף בנדון.
     
  4. לא תאושר כניסתם של אזרחים זרים המגיעים מהמדינות אנגליה, דנמרק ודרום אפריקה.

 

1. הוחזרה הדרישה לאישור עקרוני ממשרד ממשלתי לבקשות להיתרי העסקה

רשות האוכלוסין וההגירה הודיעה כי החל מתאריך 22 בדצמבר 2020, תוחזר הדרישה להשגת אישור עקרוני מטעם משרד ממשלתי רלוונטי (תלוי תעשייה) עבור בקשות להיתרי העסקה, וכן קבלת אישור עליה למטוס טרם כניסת מומחים זרים לישראל. תאושר כניסה לישראל של מספר מצומצם של מומחים זרים לצורכי עבודה ומילוי תפקיד חיוני במשק הישראלי. כל מקרה ידון לגופו. עד לתאריך 4 בינואר 2021 לא תאושר הגעה ל-7 ימים ללא בידוד.


2. מתאריך 26 בדצמבר 2020 כל המדינות יהפכו למדינות "אדומות" ולכן כל הנכנסים לישראל חייבים בתקופת בידוד

כל האזרחים הזרים הנכנסים לישראל החל מיום שבת, 26 בדצמבר 2020, יחוייבו בבידוד של 14 ימים. עד לתאריך 4 בינואר 2021 כל הנכנסים לישראל יחוייבו לשהות במלונית מטעם הממשלה לצורך הבידוד.

תקופת הבידוד ניתנת לקיצור ל- 10 ימים במידה והאזרח הזר יבצע שתי בדיקות קורונה שתוצאתן תהינה שליליות, אחת בעת הגעתו של האזרח הזר לישראל והשנייה לאחר 9 ימי בידוד. יציאה מהבידוד תעשה באישור משרד הבריאות.

3. כניסת מומחים זרים בעלי אשרות ב/1 ואנשי עסקים

מומחים זרים בעלי אשרת ב/1 בתוקף המעוניינים לצאת לביקור מולדת או שאינם נמצאים בישראל וכן אנשי עסקים, לא יוכלו להיכנס לישראל עד לתאריך 4 בינואר 2021. אישורי עליה למטוס לא יונפקו עד לתאריך זה. יש להמתין לעדכונים נוספים בהקשר זה בהמשך.

4. לא תאושר כניסתם של אזרחים זרים המגיעים מאנגליה, דנמרק ודרום אפריקה

כתוצאה מהמוטציה של הקורונה והתפשטותה, לא תתאפשר כניסתם של כל המגיעים ממדינות אנגליה, דנמרק ודרום אפריקה עד להודעה חדשה. מאחר והרשימה עשויה להתעדכן מרגע לרגע, מומלץ לפנות אלינו לקבלת רשימה מעודכנת.
 

לאור הסגר שיכנס לתוקף בתאריך 27.12.2020, עשויים להתארך זמני קבלת היתרים ואשרות עבודה.

 

נשמח לעמוד לרשותכם באם עולות שאלות בנוגע להנחיות החדשות האמורות.

 

למידע נוסף יש לפנות ל:

הילה עוזר          [email protected]                050-6352780

חגית קורין          [email protected]           054-4736387

 

מטרת מזכר זה הינה להביא לידיעתכם מידע מעודכן בנושאי הגירה שונים.
בהתאם, אין ליישם את האמור במזכר זה מבלי להיוועץ בגורם המקצועי המתאים במשרדנו. במידה וקיבלת מייל זה ואינך הגורם הרלוונטי לטפל בנושא במשרדך, נודה לך אם תעביר את המייל לגורם המתאים בחברה.