עמוד הביתאודותאחריות חברתית

אחריות חברתית

אחריות חברתית –  EY ישראל למען יזמות, חינוך וסביבה טובים יותר

אחריות חברתית היא ערך המעוגן בליבת החזון העסקי של EY בעולם ובישראל. בין אם מדובר בתאגיד, חברה ציבורית או פרטית ואפילו בעסק קטן, אנו מאמינים שעל עסקים לפעול מתוך תחושת שליחות קהילתית ומתוך הבנה שעשייה כזאת מיטיבה עם העסק, עם עובדיו ועם סביבתו.

פעילות ערה למען הקהילה הפכה לחלק בלתי נפרד מהתרבות הארגונית שלנו, ואנו מכירים בחשיבות הנתינה בכל רובדי עשייתנו. שזירת המעורבות החברתית בפעילותנו הפכה להוויה המקצועית של כל עובד ועובד בחברתנו. באמצעות פעילות התנדבותית זוכים עובדינו בחוויה מעשירה התורמת להם רבות גם בפן האישי.EY  ישראל (ארנסט אנד יאנג - קוסט פורר גבאי את קסירר) בחרה להתמקד בחינוך, ביזמות ובסביבה ואנו שמחים לעזור לקהילות הנדרשות לכך ולהפיץ ערכים של מנהיגות, חדשנות, עבודת צוות, יושרה, פתיחות, אמינות וכבוד הדדי, ערכים המהווים חלק מעמוד השדרה הארגוני שלנו.

פעילותנו בתחום החינוך

 • הפעלת מרכזי העשרה של עמותת "צ.ב.ע"  –צעירים בונים עתיד, למען עשייה חינוכית.

עמותת "צ.ב.ע" פועלת למען גישור על פערים חברתיים וכן למען העמקת המעורבות והגברת ההתנדבות בחברה הישראלית. המתנדבים שלנו מ-EY  מפעילים שניים ממרכזי ההעשרה של העמותה ומעניקים לתלמידי כיתות ג'–ו' בבית הספר "גולומב" שבתל אביב חונכות לימודית וחברתית.

 • שיעורים בכלכלה בעמותת "שיעור אחר"

בעמותת "שיעור אחר" מתנדבים, מחוץ למערכת החינוך, מתגייסים למען צמצום פערים חברתיים. במסגרת פעילותה של העמותה מתנדבים מכל המחלקות ב-EY  מעבירים שיעורים בתחום העסקים, הכלכלה ומערכות המידע. הפרויקט מתקיים בבתי ספר יסודיים, בתיכונים ובפנימיות, ומשתתפים בו עובדים מכל סניפיEY  ישראל: ת"א, ירושלים, חיפה ובאר שבע.

 • סיוע לילדים בבתי חולים עם עמותת "שמחה לילד"

עמותת "שמחה לילד" מסייעת לילדים הסובלים ממחלות כרוניות וגנטיות ולילדים הנמצאים בשיקום ממושך, כתוצאה מתאונות דרכים או מפיגועי טרור. הפעילות מתקיימת במחלקות הילדים בבית החולים "אסף הרופא", בליווי צמוד של משפחות הילדים ושל בנות שירות לאומי מטעם העמותה.

פעילותנו בתחום היזמות

 • Network for Teaching Entrepreneurship – NFTE – נוער בסיכון מקים עסקים

תכנית ההתנדבות של NFTE משתמשת בעולם התעסוקה והיזמות כשדה אלטרנטיבי לעבודה עם נוער במצבי סיכון. הנערים לומדים כיצד להקים ולנהל עסק קטן, תוך רכישת מיומנויות וכישורי חיים מגוונים. המתנדבים שלנו משמשים כיועצים עסקיים המלווים את הקבוצה ומביאים ערך מוסף לתהליך. התכנית החווייתית משלבת תחרויות קבוצתיות של הרעיונות היזמיים שהועלו, והקבוצה המנצחת מייצגת את התכנית בטקס "יזם השנה" העולמי EY בארה"ב.       

חזון מגשים חלום – תחרות ייחודית מטעם EY בקרב סטודנטים לחשבונאות במוסדות אקדמיים. התחרות מתקיימת בין צוותים מטעם אוניברסיטאות ומכללות שונות, הנדרשים להציע רעיון למיזם חברתי על פי קריטריונים מוגדרים מראש. ההצעות מוגשות בפורמט של תכנית עסקית ומוצגות בפני ועדת שופטים המורכבת מדמויות מפתח ב- EYובקהילה העסקית. במהלך התהליך, שאורכו כארבעה חודשים, מלווה כל קבוצה בנציג מטעם EY ישראל, והוא מייעץ ומסייע להם החל משלב הרעיון ועד לשלב ההוצאה של המיזם לפועל.

 • Hub Ralley  – ארגון המהווה חממה ליזמים

במסגרת שיתוף הפעולה של EY עם ארגון "Hub", תומכת חברתנו ביזמים חברתיים ומסייעת להם ליצור קשר עם עסקים אשר מקדמים לא רק מטרות כלכליות, אלא שיש בהם גם ערך מוסף חברתי או סביבתי. הליווי כולל מנטורינג פיננסי עבור כל יזם לאורך תקופת התחרות, והליווי למיזם הזוכה ממשיך גם לאחר מכן.

 • סביבה – חברות בפורום סביבה ירוקה
   

בשנים האחרונות נעשים מאמצים רבים לשיפור איכות הסביבה. פורום "מנהיגות ירוקה" נולד כדי להוביל את יוזמות השינוי בכל התחומים, והוא פועל בשיתוף פעולה עם מחלקות החברה השונות

בתחום ההסברתי ובתחום צמצום הפסולת, מחזור הנייר והחיסכון באנרגיה.

פרויקטים נוספים

 • אימוץ יחידת "זיק"

במסגרת פרויקט “אמץ לוחם” אנו מאמצים את חיילי יחידת "זיק" ומקיימים עִמם פעילויות משותפות לאורך השנה.

 • איסוף מזון עם ארגון "עזר מציון"

בשיתוף עם ארגון "עזר מציון" וכחלק מהמחויבות שלנו לחברה בישראל, אוספים עובדי  EYמוצרי מזון בחגים ומעבירים אותם לנזקקים ולאוכלוסיות במצוקה  .

 • מבצע סבתא

במסגרת המבצע מצטרפים המתנדבים שלנו בחגים למועדון "יום לקשיש" שבשכונת יד אליהו בתל אביב. הקשישים, ניצולי שואה, נהנים משעה של "ביחד", שיחה והפעלות, והמתנדבים נהנים משעה של נתינה ושמחה.

 • קמפיין גיוס תרומות בשיתוף עם ארגון "מתן"

אנו מנהלים קמפיין גיוס תרומות למען הקהילה כבר שנים רבות. במסגרת זו לעובד יש הזדמנות לתרום עבור עמותה על פי בחירתו או לקדם תחום הקרוב ללִבו. כל תרומה מבורכת ומגיעה ליעדה במלואה. על תרומת העובדים נוספת כל שנה תרומת ההנהלה, ויחד אנו מרחיבים את ההשפעה שלנו על הקהילה.